Představte si, že stojíte přímo na slunci a nikde kolem vás není ani kousek stínu. Nebo tu stín sice je, ale okolí je už tak rozpálené pražícím letním sluncem, že vlastně ani moc nesejde na tom, je-li člověk ukryt pod nějakým košatým stromem nebo se promenuje přímo na slunci.
Prostě kolem vás panují tropy. A vy stále neodbytněji cítíte, jak máte ústa vyprahlá jako poušť. A možná vám dokonce připadá, že je Sahara ve srovnání s vašimi ústy docela vlhká.
Logicky se v takovém okamžiku toužíte napít. A tak byste se zákonitě napít měli. Podle odborníků dokonce ještě dříve, než se u vás pocit žízně vůbec dostaví. Toužíte se napít, jenže ne vždy to jde. Někdy kvůli tomu, že jste v práci, jindy třeba proto, že jste zrovna na odlehlém místě bez obchodů, někdy třeba i proto, že… Těch důvodů by se dalo najít!
Jenže co teď? Vždyť už je to vážně nesnesitelné. Už je vám z té žízně přímo zle a blíží se okamžik, kdy už byste byli pro hlt vody ochotni učinit cokoliv. Možná i doslova cokoliv. Kdyby vám ji někdo nabídl…
Ne, já vám v tuto chvíli žádnou vodu nenabízím. A to nejen proto, že není parné vedro a vy tudíž tak strašnou žízeň zřejmě mít nebudete. Nabízím vám preventivně řešení, jak se nedostat do podobně prekérní situace, jaká je popsána výše. Jak mít jistotu, že budete mít vodu (nebo klidně i něco jiného tekutého) po ruce, až vás zase bude trápit pocit, jenž zná nejlépe každý z těch, kdo kdy zbloudili někde v hloubi pouště.
Pro vaše pohodlí a zároveň i absenci žízně vám nabízí více než praktické skleněné láhve na vodu.
Jistě, mohli byste říci, že sklo je na nošení někam daleko zbytečně těžké, že má negativum v podobě své rozbitnosti a že je tak daleko lepší vzít si s sebou petku. Tedy PET láhev. Možná máte i pravdu, ale zkusili jste se nad tím vůbec zamyslet? Představit si to v reálu?
Jdete někam pouze na pár hodin? Pak je naprosto zbytečné vláčet se tam s ohromnou PET lahví, která je na nošení nepraktická a naplněná navíc i těžká a stejně ji za těch pár hodin celou nevypijete. Zatímco přiměřená menší nádoba skleněná, ta se vejde všude.
Máte rádi přírodu? Pak vás v případě použití skleněných nádob namísto plastu může hřát vědomí, že matičku Zemi tolik nezatěžujete. Protože čím méně petek se vyrobí, tím lépe.
Máte pak kromě přírody rádi i sebe? Pak potěší i vás to, že ze skla se na rozdíl od plastů do v nich napuštěné vody nic neuvolňuje. Źádné ftaláty nebo jiné fujtajbly. Takže je taková voda zdravější.
A neméně důležité je i to, že je takové sklo prakticky věčné. Pokud si ho sami nerozbijete, jak jinak. A díky tomu máte takové designové skleněné nádoby zaručeně na doživotí. A věřte, že nádoby z borosilikátového skla vydrží mnohem více než sklo obyčejné, jsou velmi odolné vůči rozbití. A protože také dobře vypadají a je na výběr z mnoha barev…
… přece byste se někam netahali s obyčejnou petkou!